Rolki długości 100mb Agrowłóknina BUTIMEX zimowa biała

Indeks:

220,00 zł
Brutto

To pewna ochrona Twoich roślin przed mrozem i zimowymi warunkami atmosferycznymi. Teraz w wygodnych rolkach.

Dostępne szerokości:

Szerokość:
Ilość
help_outlineZapytaj o produkt
Rolki długości 100mb Agrowłóknina BUTIMEX zimowa biała

Rolki długości 100mb Agrowłóknina BUTIMEX zimowa biała

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dostępne

Agrowłóknina P-50 g/m2 biała (zimowa).

Przeznaczona jest do osłaniania roślin zimujących w gruncie (iglaki, róże, winorośl, wrzośce, rododendrony) dla ochrony przed mrozami, wysuszającymi wiatrami, oraz przed utratą wilgoci. Silne podmuchy mroźnego wiatru stanowią duże niebezpieczeństwo, wiatr powoduje intensywne parowanie wody z liści i igieł.

Rośliny zaczynają wysychać, ponieważ nie są w stanie pobrać dostatecznej ilości wody z zamarzniętej gleby. Z tego powodu igły u iglaków schną na mrozie, a na wiosnę są w bardzo złej kondycji. Większość z w/w roślin stopniowo się regeneruje, potrzeba im jednak kilku miesięcy zanim nabiorą ładnego wyglądu. Nie wolno okrywać roślin zimozielonych czarną folią, ponieważ rośliny te wymagają światła, osłona nie powinna być całkowicie szczelna, gdyż konieczna jest wentylacja.

Ochronne działanie włóknin spotęgowane jest przez wodę w szczelinach włókniny, która zamarzając tworzy dość szczelną powłokę. Osłona zimowa jest szczególnie przydatna w bezśnieżne zimy, kiedy rośliny pozbawione są ochronnej warstwy śniegu.

W uprawach gruntowych osłony zimowe znajdują zastosowanie do osłaniania zimującej pietruszki, porów, szpinaku oraz roślin ozdobnych o ograniczonej mrozoodporności.

Wszystkie nasze Agrowłókniny są stabilizowane na szkodliwe działanie promieni UV.

Parametry produktu:

- szerokość: 1,60 i 3,20m

- długość: 100,00m

- gramatura: 50g/m2

- kolor: biały

L-50 1,6 B
100 Przedmioty

Specyficzne kody

ean13
5905762000679

related products