Agrotkanina zielona

Agrotkanina zielona to niezastąpione narzędzie dla wszystkich pasjonatów ogrodnictwa i rolnictwa. Dzięki swoim licznych właściwościom i wszechstronnemu zastosowaniu, agrotkanina stała się nieodłącznym elementem w nowoczesnej uprawie roślin. Ma za zadanie m.in. wzmacniać system korzeniowy roślin, co przekłada się na ich szybszy wzrost. Agrotkanina skutecznie rozwiązuje problem chwastów bez konieczności używania herbicydów, eliminując ich rozsiewanie i hamując wzrost. Może być stosowana do ściółkowania wokół już rosnących roślin, przed sadzeniem i sianiem bądź bezpośrednio przed zbiorami.

Zalety stosowania agrotkaniny w ogrodnictwie, sadownictwie, leśnictwie i rolnictwie

Stosowanie agrotkaniny zielonej do ściółkowania gleby nie tylko chroni przed chwastami, ale także korzystnie wpływa na kondycję systemu korzeniowego roślin. Gęsty materiał agrotkaniny skutkuje wolniejszym parowaniem wody z gleby oraz lepszym rozkładaniem środków organicznych pochodzących z nawozów. Dlatego najczęściej stosowana jest ona do uprawy m.in. truskawek, papryki, sałaty, marchwi, kapusty, kalarepy, selera, ogórków i pomidorów, zarówno w uprawach profesjonalnych, jak i w przydomowych ogródkach.

Zielona agtotkanina może być stosowana nie tylko do ochrony upraw warzyw i owoców. Doskonale sprawdzi się także w szkółkarstwie np. leśnym, pokrywaniu skarp czy zakładaniu ogrodów. Może być rozkładana bezpośrednio na polach uprawnych, grządkach, rabatach i klombach, bądź w tunelach ogrodniczych.

Agrotkanina 100g/m2 - Zielona

Aktywne filtry