• Obecnie brak na stanie

KRITIFIL Folia tunelowa UV10 AD 10,00m na metry Transparentna

Indeks: G-UV-10 10,00

60,00 zł
Brutto

Wysoko stabilizowana folia UV-10 z efektem antykondensacyjnym. Wgrzewamy linki zaciągowe na szczytach. Szerokość: 10,00m. 

Ilość
help_outlineZapytaj o produkt
KRITIFIL Folia tunelowa UV10 AD 10,00m na metry Transparentna

KRITIFIL Folia tunelowa UV10 AD 10,00m na metry Transparentna

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Obecnie brak na stanie

Folia ogrodnicza Plastkika Kritis KRITIFIL® łączy długi okres wymiany, wyjątkową wytrzymałość oraz wysoką przepuszczalność światła z dodatkami zmieniającymi parametry folii tak, by zapewnić możliwie najlepszą ochronę uprawy, wydajność oraz jakość plonu, w zależności od potrzeb.

Plastkika Kritis, jeden z największych producentów folii ogrodniczej na świecie, jest jedyną firmą posiadającą własną produkcję wszystkich dodatków uszlachetniających, zapewniając swoim produktom stałą i niezmiennie wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatem ISO 9001.

Zalety folii greckich KRITIFIL®:

DODATKOWE WZMOCNIENIE MECHANICZNE - Specjalny dodatek pozwala zaoferować folie cieńsze, które jednocześnie mają nieporównywalnie wyższą wytrzymałość mechaniczną od folii klasycznych. Osłony o podwyższonej wytrzymałości zalecane są zwłaszcza do krycia obiektów postawionych w lokalizacjach narażonych na silne wiatry i w wypadku gorszej jakości konstrukcji.

EFEKT ANTYKONDENSACYJNY - Krople skondensowanej pary wodnej wiszące na folii ograniczają ilość światła docierającego do uprawy, skapując zwiększają podatność roślin na choroby grzybiczne. Efekt antykondensacyjny zmienia charakter kondensacji pary wodnej w tunelu: skondensowana woda nie wisi w postaci kropel na folii lecz tworzy cienką powłokę spływającą w kierunku boków obiektu. Efekt antykondensacyjny działa gdy nachylenie dachu to min. 15° (optymalnie około 30°).

PRZEPUSZCZALNOŚĆ I ROZPROSZENIE ŚWIATŁA - Przepuszczalność to parametr określający łączną ilość światła docierającego przez folię. Odpowiednie rozproszenie powoduje, iż promienie słoneczne docierają z wielu kierunków i sprawiają, że roślina jest równomiernie oświetlona. Rezultatem jest mniejsze natężenie światła na górnych liściach, za to liście pozostające w cieniu otrzymują większą ilość energii.

STABILIZACJA UV - Stabilizacja UV (oznaczana jako ilość sezonów) wskazuje czas, po którym dana folia powinna być wymieniona. Parametr ten jest określany na podstawie średniego obciążenia promieniowaniem UV w danej strefie klimatycznej. Jeden sezon w Polsce oznacza 6 miesięcy. Warto przestrzegać sugerowanego czasu wymiany gdyż z biegiem czasu właściwości mechaniczne i świetlne folii ogrodniczych pogarszają się.

Specyfikacja folii UV-10 AD :

- Wysoko stabilizowana folia z efektem antykondensacyjnym;

- stopień stabilizacji UV: dziesięć sezonów wegetacyjnych UV-10;

- Spodziewany czas wymiany: 5 lat;

- Gwarancja: 45 miesięcy, w tym 3 okresy letnie

- Efekt antykondensacyjny: TAK;

- Przepuszczalność światła: 90%;

- Folia dyfuzyjna: ~23%

- szerokość folii: 10,00 m;

- folia cięta i sprzedawana na mb;

- grubość: 150 mic;

- barwa: bezbarwna;

W ofercie poniżej znajdują się różne rozmiary i dostępne sezonowości. Im wyższy jest wskaźnik sezonowości, tym materiał jest grubszy i bardziej odporny na warunki atmosferyczne.

G-UV-10 10,00

Opis

Stopień stabilizacji:
UV-10

Specyficzne kody