KRITIFIL Folia tunelowa UV10 AD 16m na metry Transparentna

Indeks: G-UV-10 16,00

96,00 zł
Brutto

Wysoko stabilizowana folia UV-10 z efektem antykondensacyjnym. Wgrzewamy linki zaciągowe na szczytach. Szerokość: 16,00m. 

Ilość
help_outlineZapytaj o produkt
KRITIFIL Folia tunelowa UV10 AD 16m na metry Transparentna

KRITIFIL Folia tunelowa UV10 AD 16m na metry Transparentna

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dostępne

Folia ogrodnicza Plastkika Kritis KRITIFIL® łączy długi okres wymiany, wyjątkową wytrzymałość oraz wysoką przepuszczalność światła z dodatkami zmieniającymi parametry folii tak, by zapewnić możliwie najlepszą ochronę uprawy, wydajność oraz jakość plonu, w zależności od potrzeb.

Plastkika Kritis, jeden z największych producentów folii ogrodniczej na świecie, jest jedyną firmą posiadającą własną produkcję wszystkich dodatków uszlachetniających, zapewniając swoim produktom stałą i niezmiennie wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatem ISO 9001.

Zalety folii greckich KRITIFIL®:

DODATKOWE WZMOCNIENIE MECHANICZNE - Specjalny dodatek pozwala zaoferować folie cieńsze, które jednocześnie mają nieporównywalnie wyższą wytrzymałość mechaniczną od folii klasycznych. Osłony o podwyższonej wytrzymałości zalecane są zwłaszcza do krycia obiektów postawionych w lokalizacjach narażonych na silne wiatry i w wypadku gorszej jakości konstrukcji.

EFEKT ANTYKONDENSACYJNY - Krople skondensowanej pary wodnej wiszące na folii ograniczają ilość światła docierającego do uprawy, skapując zwiększają podatność roślin na choroby grzybiczne. Efekt antykondensacyjny zmienia charakter kondensacji pary wodnej w tunelu: skondensowana woda nie wisi w postaci kropel na folii lecz tworzy cienką powłokę spływającą w kierunku boków obiektu. Efekt antykondensacyjny działa gdy nachylenie dachu to min. 15° (optymalnie około 30°).

PRZEPUSZCZALNOŚĆ I ROZPROSZENIE ŚWIATŁA - Przepuszczalność to parametr określający łączną ilość światła docierającego przez folię. Odpowiednie rozproszenie powoduje, iż promienie słoneczne docierają z wielu kierunków i sprawiają, że roślina jest równomiernie oświetlona. Rezultatem jest mniejsze natężenie światła na górnych liściach, za to liście pozostające w cieniu otrzymują większą ilość energii.

STABILIZACJA UV - Stabilizacja UV (oznaczana jako ilość sezonów) wskazuje czas, po którym dana folia powinna być wymieniona. Parametr ten jest określany na podstawie średniego obciążenia promieniowaniem UV w danej strefie klimatycznej. Jeden sezon w Polsce oznacza 6 miesięcy. Warto przestrzegać sugerowanego czasu wymiany gdyż z biegiem czasu właściwości mechaniczne i świetlne folii ogrodniczych pogarszają się.

Specyfikacja folii UV-10 AD :

- Wysoko stabilizowana folia z efektem antykondensacyjnym;

- stopień stabilizacji UV: dziesięć sezonów wegetacyjnych UV-10;

- Spodziewany czas wymiany: 5 lat;

- Gwarancja: 45 miesięcy, w tym 3 okresy letnie

- Efekt antykondensacyjny: TAK;

- Przepuszczalność światła: 90%;

- Folia dyfuzyjna: ~23%

- szerokość folii: 16,00 m;

- folia cięta i sprzedawana na mb;

- grubość: 150 mic;

- barwa: bezbarwna;

W ofercie poniżej znajdują się różne rozmiary i dostępne sezonowości. Im wyższy jest wskaźnik sezonowości, tym materiał jest grubszy i bardziej odporny na warunki atmosferyczne.

G-UV-10 16,00
198 Przedmioty

Opis

Stopień stabilizacji:
UV-10

Specyficzne kody